Telefonun şarj neden çabuk bitiyor ne yapmalıyım

Eğer bu yazıya tıkladıysanız cep telefonunuzun şarjı  çabuk  bittiyor . Sadece telefon mu tablet notebook laptop vb. Şarj çabuk bitiyor.

Sizlere arka plan uygulamalarını kapatın yada ne bileyim konum kapat bluetooth gibi şeyler söylemeyeceğim. Bunlarında pilinize yararı var.  Sosyal medyada bunlara benzer konular var

Eğer android telefonunuz beklemedeyken şarjı çabuk bitiyorsa doğru yerdesiniz. Size soyleyecegim birkaç alternatif şey ile şarjiniz neredeyse gitmeyecek. 

 Özelikle Tavsiye edeceğim bir program ile inanın arkadaşlar telefonunuz bataryası siz telefonu kullanmayınca neredeyse hiç gitmeyecek. Greenify programı

Evet arkadaşlar bu program ile telefonunuz beklemedeyken  yani kullanmayınca şarj çok az gider. Androidin en kötü tarafında siz telefonu kullanmasanız bile şarjiniz çok gider.

Play store girip bu programı indirin. Bu programın ücretli ücretsiz iki tane var.
İkisinin farkı ücretli olan sistem programlarını uyutuyor onada pek gerek bence.

Ücretsiz programı indirin.bir kaç ayar yapacağız. Resimlerle anlatıyorum.

Izin al tiklayin şarj sorunu
Artı işaretine tıklayın  -şarj sorunu

Bu işarete tıklayınca daha fazla uygulamalr yazıyor ona tıklayıp, çıkan bütün uygulamaları  seçip kabul et basın sonra ayarlardan otomatik uyut etkinleştirin.

Bunlari yaptığınızda şarjiniz beklemede çok az gidecek. Bide google chrome, ve yanımda, bu iki uygulama çok fazla  şarj yiyor dikkat edin benden bukadar arkadaşlar eger yapamadığınız bir ayar olursa YORUM atın hemen yardımcı olurum.

Bunlarda ilginizi çekebilir

2018’in en iyi telefonları

WhatsApp tan sahte konum atma

Android telefonlara portre kamera uygulaması

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.