Mesaj gönderilemedi hatasının sebebi: /MESAJ MERKEZİ

Eğerki 4 haneli numaralara  veya rehberinizdeki numaralara sms gönderemiyorsanız. Ve mesaj gönderilemedi hatası!!! Veya mesaj gönderme başarısız hatası alıyorsanız. Bu yazı  size çözümü sağlayacaktır.

Bu işlemi 2 farklı yolla göstereceğim.

1) mesaj merkezi  numarası  yazılamamışsa bu sıkıntı çıkar meydana  bunun için öncelikle telefonunuzda mesajlar kısmına girin. Yukarıdaki üç nokta üst üste olan kısma yani seçenekler kısmına  tıklayın. Önümüze çıkan seçeneklerden ayarlar kısmına girin.

Sonra en aşağıda diğer ayarlar kismindan metin mesajları kismina  tıklayın. Buraya kadar geldiyseniz aşağıda mesaj merkezi  kısmında numara olması lazım her operatörün kendine göre mesaj merkezi  numarası vardır. Eğer sizde bu alan doluysa  bu adımı atlayın.

2’nci adıma geçin. Eğerki sizde bu alan  boşsa, Her operatörün mesaj merkezini yazdım. Sizin operatör hangisi ise  o operatörün mesaj merkezini kopyalayıp yapıştırin.

Vodafone mesaj merkezi :  +90 542 980 00 33’ü
Turkcell mesaj merkezi : +905329010000
Türk telekom mesaj merkezi: +905598008000

Bu 1’nci seçenekte ki işlemler olmazsa  o zaman ikinci seçenekteki adimlari izleyin.

2’inci seçenek: telefonunuzdan  ayarlar kısmına tıklayın. Buradanda uygulamalar kısmına tıklayın. Ondan sonra secenkelerden  özel erişim tıklayıp karşınıza  premium sms servislerini kullan diye bir yazı olacak.

Bunu seçip bu kismi aktif ediyorsunuz. Işlem bukadar olacak ondan sonra mesaj gönderilemedi hatası ortadan kalkacak. Eğer yapamayan olursa yorumlarda belirtin yardımcı olurum.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.