En iyi elektrikli otomobil toyota hibrit chr

Öncelikle merak edilen bu arabanın yani toyota hybrid fiyat nedir ? Fiyatı 130.000 ila 150.000 arası değişiyor. Bu soruyu da cevapladimiza göre elektrikli otomobil Toyota hybrid chr yazıya gecelim.

Kendi kendini şarj eden otomobil TOYOTA C-HR HYBRİD, yanlış duymadiniz kendi kendine şarj eden elektrikli otomobil. Öncelikle HYBRİD nedir? onu açıklayalım. HYBRİD hem benzinli motor’a sahip, hemde elektrikli motor’a sahip olan araçlara HYBRİD denir.

Toyotada bu anlamda böyle bir elektrikli araç çıkardı.  Bu araba iki motora sahip. Birisi elektrikli, diğeri ise  Benzinli motor. Benzinli motor çalışınca elektrikli motoru şarj ediyor. Bu sayede elektrikli motor bu şekilde şarj oluyor. Şimdi tasarımına geçelim.

DIŞ TASARIM:  ön kısmına bakınca Toyota’nın yepyeni   kızgın bakisli ifadesini  rahatlikla  entegre etmisler. 

Çok dinamik   led farlar  lake siyah ızgaralar var. Tabanları rakiplerine oranla daha düşük yani düşük tabana sahip. Cey sütuna yerleştirilmiş  arka kapı kolu  arabaya ayrı bi hava katmış.

Elektrikli otomobil
Elektrikli otomobil

 İÇ TASARIM:  malzeme kalitesi gayet iyi Gövde kısmı deri ve yumuşak bir malzemeden üretilmiştir. Araçta analog göstergeler var. Gayet okunaklılar. Bu araç HYBRİD olduğu için  BUNDA devir saati yok.  

Tabi sol tarafta HYBRİD işleyisini gösteren bir tane ibre var.  Renkli TFT bir yol bilgisayarı var. Direksiyonda belirli tuşlar var. Bu tuşlar sayesinde elektrikli araba rahat kontrol edebiliyorsunuz. Koltuklar deri kılıflı zaten oturunca sizi rahatça sarıyor.

Elektrikli otomobil Toyota hybrid c-hr motorlar özellikleri

Gelelim C-HR NİN Motoruna, iki farklı motor seçeneğiyle gelmekte bunlardan bir tanesi 4 silindirli 1.2 litrelik turbo beslemeli benzinli ünite 116  beygir güç ve 185 nivton torpil atıyor. Bunu isterseniz manuel şanzımanla ister otomatik şanzımanla alabileceksiniz. Bu motor önden çekişli olmasına rağmen otomatik vites versiyonu 4 tekerlektn çeki sistemiyle alabilme  imkânınız var.

Elektrikli motoru 53kw’lik elektrik motoruna sahip. Şehir içi gidişlerde benzinli motor yerine elektrikli motor devreye giriyor. Buda size yakıt tasarrufu sağlar.  Gaza basıp hızlanmak istediğinizde  her iki motorda devreye giriyor. Elektrikli Araba ‘nın güzel başka bir yanı ise virajlarda döndüğünüzde yola çok iyi tutunuyor.

Düşük hızla gittiğinizde motor sesi nereseyse sesi çıkmıyor. Ama  hızınız 120 130  a çıktığında motor sesi daha fazla çıkıyor. Bu elektrikli otomobil sizce bu fiyata alınır mı ? yada alan arkadaşlar memnunmusunuz? yorumlarda belirtiniz alacak kişiye yardım etmiş olursunuz. Yazıyı okuduğunuz için teşekkürler.

Bu yazılarda ilginiz çekebilir

Benzine veda edin tesla v3

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.