Benzine veda edin! karşinizda elektrikli araba tesla v3

Artık benzine Veda edin. Elektrikli araba dünyasına hoşgeldiniz. Özellikle küresel ısınmaya karşı elektrikli araba  önüne geçiyor. Bugünkü arabağımız Tesla 3 fiyatı ne kadar, özellikleri nelerdir, tasarımı nasıl bunların hepsini anlatacağım. Dilerseniz öncelikle tasarımından başlayalım.

Elektrikli araba tesla v3
Elektrikli araba tesla v3

Tasarım bu Arac öncelikle çok minimalist özelliklere sahip araç. Ön kısmında yani gövde kısmında, direksiyon ve büyük bir ekran dışında neredeyse hiçbir şey yok. Aracın üstü tamamen camla kaplı. Çeşitli yerlerine konulmuş sensörler ve radarlar var .Ön kısmında normalde motor olması gerekirken boştur ve bagaj olarak kullanılabilir.

Aracın altı tamamen pille kaplı. Aracın endüksiyon motorunu, bundan yaklaşık 100 yıl önce icat eden Nicolas Tesla ismini, arabaya  marka ismi olarak verilmiştir. Tesla’nın anahtarı yok bunun için bir tane kart vermişler. Ama bu kart yedek kart olarak verilmiş. Bunun için telefonunuza markanın kendi uygulamasını yüklüyorsunuz.

Uygulamayı telefona yükledikten sonra kapılar otomatikman açılıyor. Yani siz arabaya yaklaşınca telefonu çıkarmaya gerek kalmadan kapılar otomatikman açılıyor. Bu araç çalıştırılmıyor. Veya kapanma konsepti yok.

Araç sürekli uyanık modunda cep telefonu gibi. Bir cep telefonu  düşünün veya bilgisayarı ekranı kapattığınızda ekran kapanır. Ama telefon açıktır her zaman kullanılabilir. Bu araçta aynen bu şekil.
 
Teknoloji dilerseniz birazda teknolojisinden bahsedelim. Arabanın etrafındaki sensörler ile ekranda yolda gördüğünüz her aracı biliyor. Yani önümüzdeki aracın tır mı kamyon mu yoksa bisiklet mi hepsini gösteriyor.

Araç hiç dinlenmiyor.Yani sürekli uyanık duruyor tabi internete bağlı. Tesla’nın merkezine bağlı bir yazılım güncellemesi falan varsa  bunu gece siz yatarken indirip kuruyor.

Bu aracın öne çıkan özelliklerinden birtanesi çok çabuk hizlanabiliyor. Fiyatı yaklaşık 34.000 dollar. Tabi bu arabayı almak ciddi bir bütçe gerektirir. Peki sice bu araba bu fiyata alınırmı? Yorumlarda belirtin

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.