Kategori: Akıllı kumanda

Wicom akıllı kumanda ayarlama ve^^ kod listesi^^

Elinizdeki kumanda winboss markaiysa bu linkteki winbos akıllı kumanda nasıl ayarlanır yazıma tıklayıp kumandanizi ayarlayın.

Wicom akıllı kumanda nasıl ayarlanir. Wicom Ögrenebilen uydu olsun LCD DVD Ögrenebilen akılı kumanda nasıl ayarlanir. Onu göstereceğim.


Akıllı kumandayı ayarlamak için 2 yöntem var. Birinci yöntem kod girerek ayarlamak. İkinci yöntem code tuşu ile otomatik ayarlamak.
İlk önce pilleri takın pillerin sağlam olduğuna da emin olun. Pilleri taktıktan sonra herhangi bir tuşa bastığınızda yukarıda bir tane led göstergesi yanıp sönecek. O zaman kumanda çalışıyor olacak.

Akıllı kumandayı hangi cihaza ayarlamak istiyorsanız o cihaz tuşunu basılı tutacaksınız. Nasıl mı? Diyelimki uyduyumu kuracaksınız o zaman sat1 tuşunu basılı tutun.

Ta ki kırmızı ışık yani yukarıdaki led ışık yanına kadar. Sabit şekilde yanacak ışık yandığında tuşu bırakın ve yeşil renkli olan yukarıdaki code tuşunu birkere basın. Bastıktan sonra kırmızı LED ışık yanıp sönecek.

Bu şekilde devam edecek taki televizyon kapanana kadar kapandığı ânda bir kere resimde gösterdiğim şekilde Code tuşuna basmanız yeterli olacak. Kırmızı LED ışık sönecek Ve akılı kumanda hafızasına kaydedilecek.


Tabi bu aşamada uyuduysa kumanda uyduya doğru yöneltiniz. Ve televizyonu görmesin yoksa ayarlamakta sıkıntı yaşarsınız. Akıllı kumandanın pillerini dahi çıkartırsanız ayarladiginiz cihaz kumandanın hafızasından silinmez.

Eğer ki akıllı kumanda doğru bir tepki vermezse yani Ses tuşuna bastığınız zaman kanal değiştirirse bu şekilde yanlış tepkiler verse o zaman Bu söylediklerimizi yeniden yapmanızı tavsiye ederim.

Bu söylediklerimiz ilk Yöntem. Bu yöntem daha basit. Eğer bu yöntem olmazsa ikinci yöntemle yani şimdi kodla yapalım.

wicom akıllı kumanda kod ile ayarlama


2 yöntem ise akıllı kumandanızın markası ne ise yanında gelen kitapçığa bakarak akıllı kumandanın markasını bulun marka ve modelini bunun Ondan sonra yanında kodlar yazacaktır.

Yani atıyorum diyelim sizin kullandığınız akıllı kumanda sunyy markası kitapçıktan Suny markasını bulup yanındaki 4 haneli bütün koları deneyeceğiz.

Uydu cihazınız açık olacak şekilde akıllı kumanda elinize alın ve sat1 tuşunu basılı tutun kırmızı ışık sabit yanına kadar ondan sonra buldunuz 4 haneli rakamları tek tek gireceğiz. Diyelimki ilk kodu girdiniz Uydu kapanmadimi?

O zaman ikinci kodu deneyelim bu şekilde bütün kodları girelim. Uydu kapanana kadar yani tv ile beraber kapanana kadar.

Akıllı kumanda kodları resimleri

winboss akıllı kumanda nasıl ayarlanır

Akıllı kumandanız wicom ise bu linkteki yazımda devam edin https://www.ute7.com/akilli-kumanda/ nasıl ayarlanır universal,winnboss.

Akılı kumanda ayarlarken neden hızlı bir şekilde ayarlamıyorum. Winnboss akıllı kumanda ve universal nasıl ayarlanır.  Bunu anlatacağız.

Kumandayı 2 farklı şekilde anlatacağız.

1) otomatik ayarlama
2) kod girerek ayarlama

Benim size tavsiyem otomatik ayarlama tuşu ile kumandayı ayarlayın neden derseniz çünkü kodlar ile uğraştığınız zaman çoğu kod çalışmıyor. Buda boşuna zaman kaybı demek.

Şimdi diyelim uydu ayarlayacaksınız  Televizyonun önünü  kapatın. Ayni sekilde televizyonmu kuracaksınız  uydunun önünü kapatin. Akıllı kumanda ‘yı ayarladığımız zaman ikisini birlikte okumasın bu tedbiri aldıktan  sonra akılı kumandayı ayarlama kısmına geçelim.

Tuşlara baktığımızda TV, LCD LED, SAT1,  siz hangisini ayarlayacaksanız o tuşa dokunun Örnek; uydu cihazı için  SAT tuşu, Televizyon ise Tv tuşuna basın )

uydu ayarlamak için Sat 1 tuşunu basılı tutuyoruz 2-3 saniye basılı tutuyoruz. Işık sabit yanana kadar bekliyoz ve daha sonra   bırakıyoruz. ve akıllı kumanda ayarlanır
Resimde gösterdiğim CODE tuşunu basılı tutuyoruz.  Takı uydu kapanana kadar kapandığı an elimizi çekip tekrar birdefa code tuşuna basıp elimizi çekiyoruz. Ve uydumuz açıldığı an kumandamiz ayarlanmıştır.

KOD GIREREK AYARLAMA

Eğerki olduda otomatik bir şekilde akıllı kumandayı ayarlamadınız ozaman  kod girerek ayarlayalım.  Kumandanızın markasına göre googlede aratarak kodlarını bulun.

wicom akıllı kumanda ayaralama

Kod elinize gectiginde  diyelimki uyduyu ayarlayacaksınız  ozaman  SAT 1 tuşuna basılı  2-3 saniye basılı tutun kırmızı ışık yanıp kaldığında 4 haneli  kodu girin. Eğerki kod uyarsa uydu kapanacak ve  akıllı kumandanız ayarlanmış olacak.

AKILLI KUMANDAYA FORMAT ATMA


akıllı kumanda Resetleme işlemi için hangi tuşu formatlamak isterseniz o tuşa basıp çekin. (Örnek; uydu cihazı için  SAT tuşu, Televizyon ise Tv tuşuna basın ) sat 1 için basılı tutup kırmızı ışık yandığında 0000 BU 4 tane sifiri girin. Işık kapanırsa formatlama işlemi tamamdır. Akılı kumanda bu şekilde Ayarlanır.

Sorunuz olursa yorumlarda belirgin anında yardımcı