winboss akıllı kumanda nasıl ayarlanır

Akıllı kumandanız wicom ise bu linkteki yazımda devam edin https://www.ute7.com/akilli-kumanda/ nasıl ayarlanır universal,winnboss.

Akılı kumanda ayarlarken neden hızlı bir şekilde ayarlamıyorum. Winnboss akıllı kumanda ve universal nasıl ayarlanır.  Bunu anlatacağız.

Kumandayı 2 farklı şekilde anlatacağız.

1) otomatik ayarlama
2) kod girerek ayarlama

Benim size tavsiyem otomatik ayarlama tuşu ile kumandayı ayarlayın neden derseniz çünkü kodlar ile uğraştığınız zaman çoğu kod çalışmıyor. Buda boşuna zaman kaybı demek.

Şimdi diyelim uydu ayarlayacaksınız  Televizyonun önünü  kapatın. Ayni sekilde televizyonmu kuracaksınız  uydunun önünü kapatin. Akıllı kumanda ‘yı ayarladığımız zaman ikisini birlikte okumasın bu tedbiri aldıktan  sonra akılı kumandayı ayarlama kısmına geçelim.

Tuşlara baktığımızda TV, LCD LED, SAT1,  siz hangisini ayarlayacaksanız o tuşa dokunun Örnek; uydu cihazı için  SAT tuşu, Televizyon ise Tv tuşuna basın )

uydu ayarlamak için Sat 1 tuşunu basılı tutuyoruz 2-3 saniye basılı tutuyoruz. Işık sabit yanana kadar bekliyoz ve daha sonra   bırakıyoruz. ve akıllı kumanda ayarlanır
Resimde gösterdiğim CODE tuşunu basılı tutuyoruz.  Takı uydu kapanana kadar kapandığı an elimizi çekip tekrar birdefa code tuşuna basıp elimizi çekiyoruz. Ve uydumuz açıldığı an kumandamiz ayarlanmıştır.

KOD GIREREK AYARLAMA

Eğerki olduda otomatik bir şekilde akıllı kumandayı ayarlamadınız ozaman  kod girerek ayarlayalım.  Kumandanızın markasına göre googlede aratarak kodlarını bulun.

wicom akıllı kumanda ayaralama

Kod elinize gectiginde  diyelimki uyduyu ayarlayacaksınız  ozaman  SAT 1 tuşuna basılı  2-3 saniye basılı tutun kırmızı ışık yanıp kaldığında 4 haneli  kodu girin. Eğerki kod uyarsa uydu kapanacak ve  akıllı kumandanız ayarlanmış olacak.

AKILLI KUMANDAYA FORMAT ATMA


akıllı kumanda Resetleme işlemi için hangi tuşu formatlamak isterseniz o tuşa basıp çekin. (Örnek; uydu cihazı için  SAT tuşu, Televizyon ise Tv tuşuna basın ) sat 1 için basılı tutup kırmızı ışık yandığında 0000 BU 4 tane sifiri girin. Işık kapanırsa formatlama işlemi tamamdır. Akılı kumanda bu şekilde Ayarlanır.

Sorunuz olursa yorumlarda belirgin anında yardımcı

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.